Antalya AKEV Üniversitesi, 2017

Program Hakkında

Not: Bu program 2017-2018 Akademik yılında öğrenci almamıştır.
 
Yazılım Mühendisliği (İngilizce) bölümünün temel amacı, ülkemizdeki araştırma kurumları ve sektör şirketleri arasında Kabul görmüş genç Yazılım mühendisleri yetiştirmektir. Hedeflediğimiz yazılım mühendisi anlayışının temelinde, almış olduğu teorik bilgileri özümsemiş, uygulamalı pratik bilgiler ve projeler ile bilişim sektörünün temel gereksinimlerine çözüm üretebilecek bireyler yetiştirmek yer almaktadır. Bu bağlamda bilgi ve becerilerin kullanımında gelişen teknolojiye ayak uydurabilmek için araştırma yapmak kaçınılmaz olduğundan bölümümüz eğitim-öğretim faaliyetlerine paralel olarak araştırma ve proje çalışmalarına katılma faaliyetlerine de önem vermektedir.
 
Bölümümüz öğrencileri, eğitim süreleri boyunca mesleki zorunlu dersler ve teknik seçmeli dersler ile farklı disiplinlerden seçmeli dersler alabilmektedirler. Mesleki zorunlu dersler ile temel düzey eğitim hedeflenirken, mesleki seçmeli dersler ile mesleki ilgi alanları üzerine odaklanarak öğrencilerimizin derinlemesine bilgi edinmesi ve uygulama tecrübesi kazanması hedeflenmektedir. İşletme, iktisat, güzel sanatlar gibi farklı disiplinlerden tercihlenebilen seçmeli dersler ile de hem öğrencilerimizin sosyal anlamda gelişimlerine katkıda bulunulması hem de problemler bakış açılarının genişletilmesi hedeflenmektedir.
 
Bölüm öğrencilerimizin sektöre daha yakın olmaları, onların fırsat ve riskleri daha önceden görmelerinin sağlanması adına sektör firmalarında staj yapmaları uygun görülmüştür. Bu staj çalışmalarının kazanımlarının derslere yansımaları da ayrıca değerlendirilmektedir.
 
Bölüm öğrencilerimiz tüm bu çalışmalarının yanında bölümüzden ayrılmadan önce tüm bilgi ve kazanımlarını uygulamalı bir bitirme projesi geliştirerek sunmak durumundadır. Bu bitirme projesi
çalışması bölümüz öğretim üyelerinin danışmanlığı altında gerçekleştirilerek öğrencilerimizin doğru çözümlere ulaşmalarında onlara destek verilmektedir.
 
Özetle; Akev Üniversitesi Yazılım Mühendisliği (İngilizce) mezunumuzun, bir genç mühendis olarak, ülkemiz bilişim sektöründe kabul görecek bir birey olarak teorik bilgilerle ve uygulamalı projeler ile hazırlanması temel hedefimizdir.

Güncel duyuru bulunmamaktadır.
Haber girişi yapılmamıştır.
Bu hafta için etkinlik girilmemiştir

Kadriye Mah. Celal Bayar Cad. No:5-6 Serik/ANTALYA

444 1 264

info@akev.edu.tr

akev.edu.tr


BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN


Img

Yükleniyor